Гамбург середина серпня, Queen Mary 2

Як ви човник назовете…Майстер приколів та підколів Заппа казав, що розповідати про музику – те ж саме, що танцювати про архітектуру. Плагіатщиця Жмакка додасть, що дивитися фото Queen Mary 2 – це по діаметру вихлопної труби вгадувати марку автомобіля.

Мені казали, що він великий, як будинок. Я вам повторю, пересвідчившись на власні очі – великий, як будинок. Але, здається, це саме той один з випадків, коли слова геть не здатні донести до свідомості, що ж насправді старалися описати.

Queen Mary 2 — найбільший у світі океанський лайнер. Побудований у 2003 році, на момент спуску на воду (січень 2004р.) був найбільшим пасажирським судном у світі. Queen Mary 2 на 100 м довша за Титанік. Після неї (тоннаж 150 тис тонн) були побудовані Freedom of the Seas и Liberty of the Seas (тоннаж 160 000 тонн), які більші за розмірами. У грудні 2009р. компанія Royal Carribean International вводить нове суднo Oasis of the Seas (220 000 тонн), що на 70 000 тонн більше за QM-2.
Лайнер названо на честь лайнера Queen Mary, який у свою чергу було названо так на честь кролеви Марії Текської, дружини Георга V короля Британії (якого в свою чергу було названо на честь його батька, який у свою чергу сидів за однією партою з Жориком, якого в свою чергу було названо на ім*я сусідського папуги).

Лайнер вперше відвідав Гамбург влітку 2004р., коли його прийшло вітати більш півмільйона людей. Тепер він відвідує Гамбург раз на рік, коли припливає на тиждень профремонту. Спочатку з оркестром заходить у гавань і стоїть день, можна відвідати екскурсії на борт та посидіти на ще тепленькому після мільйонера унітазі. Потім Королева йде вмиватися до умілих рук на профілактику. Потім святково, також із шиком та салютом, каже «гудбай» сухопутним пацюкам та вихляє в океан..

«На златом борту сидели»:
2,5 тисячі відбірних багатих пасажирів;
1310 кают (18-25 кв.м., ціною від 1300 євро за перетин Атлантики);
2 величезні каюти по 209 кв.м. , ціною від 25 до 82 тис євро за перетин Атлантики;
5 басейнів;
гелікоптерний майданчик;
найбільша бібліотека на морі (8 тис книг. Чому у мене не освіта бібліотекаря?!);
декілька інтернет-кафе;
20 ресторанів;
безкоштовні пральні на кожному поверсі (ЧИМ можна замазурюватися посеред океану?);
тенісний корт і площадка для міні-гольфа (тобто для шкарпетки. мінігольф.);
перший планетарій на морі (на 150 зоряних осіб);
театр на 1200 місць (і чому я не актор…);
2 кінотеатри;
торгівельний центр (термін «конкуренція» йому не знайомий);
казино;
зимовий сад;
фітнес-зал;
найбільший бальний зал на морі.

Картинка – порівняння Queen Mary 2 із: Титаніком, людиною, автомобілем, автобусом, літаком Airbus А380 (як вже знаємо, обладнаним та пофарбованим у Гамбурзі).

Люди заполонили увесь порт, містки, сходи, підступи, розчохлили яхти і зайняли квадрати у воді, співали пісень, оскільки сьогодні був футбольний матч місцевої ліги, але знов без мордобою, бо чекали не якусь там даму, а Королеву. Ще нічого не видно, але прозвучали вітальні позивні її гудка. Перед її Величністю пройшли «півні гамбурзькі», тобто місцеві човники з вогниками, дуже урочисто. Ну а коли з*явилася ВОНА…

Я чекала, що побачу будинок, але не настільки. На вас рухається Годзилла, величезна, гіга-масивна, велична та до німоти прекрасна. Вона йде тихо, навіть вода від малолітражної свити шумує більше, ніж під її оксамитовими черевичками. Коли на тебе рухається така громада, то заклякаєш на місці, не в змозі натиснути на кнопку фотика, не страшно, а шокуюче-невимовно-технологічно-довершено-БОЖЕСТВЕННО.

Це справжня інженерна стихія, дирижер морських сирен у короні засвічених каютних вікон. А якби ви чули її голос… Він заворожує, за долю секунди передає енергію багатометрових хвиль, що гуляють десь далеко від берега, і блискучі спини морських істот, це справжній рінгтон цариці морської. Вібрації від нього набагато перекривають вібрації від церковних дзвонів та тибетських чаш. Уявіть, що ви стоїте під наймилозвучнішим величезним дзвоном, і коли він починає звучати – від кінчиків волосків на руках до клітинних мембран ви починаєте вібрувати басовим контральто з переливами благородної штирліцовської хрипоти, яку так люблять рекламні озвучники. І ви збагачуєтесь моментально, ще навіть не усвідомлюючи закачаних архівів; усі пройдені меридіани, світимість планктону, перемови китів, стержні смерчів – все з шаленою швидкістю закачується через вашу маківку, зашпорами у п*яти, безліміт.. Здається, знайшла ще один особистий швидкодійний звук, що вводить у єднання з Всесвітом. І з цього моменту наступає такий благодійний кайф, таке шалене захоплення життям у різноманітних його проявах, що від краси хочеться плакати і стриматись не було змоги, та і навіщо, якщо це від щастя. А навколо справді була тиша – народ спочатку аплодував Королеві, поки була далеченько, а потім пришизів.

Королева тричі вітала підданих, накриваючи енергетичними гудками, давала зрозуміти, що сеанс закінчено, і грайливо несла задок, не повертаючи голови до грішних земледілів, у глибокі води. На палубах стояли щасливі власники кают, квитків та просто грошей. Щасливі власники очей, переповнених водною багатовимірністю. Через певні проміжки Queen Mary 2 знову давала по три дзвінки, і навіть через 20 хвилин метро, на іншому кінці міста, а вона на іншому кінці річки, накривав дзвін її грудного глибокого оксамитового тембру.

Королева у ліхтариках пройшла по справах, збуривши річку, а також наші душі, що не світліші ніж вода; і з королівською легкістю розчерком борта внесла корективи у ціле життя. Список цілей доповнився ще одним пунктом кольору Атлантичних чорнил.

Фото тута http://monmourencie.io.ua/album269584


Создан 16 авг 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником